Co robić kiedy nasze dziecko nie chce jeździć w wózku?

rowerek trójkołowy z pchaczemPrzyszłe mamy, będąc w ciąży, często wyobrażają sobie jak będzie wyglądało ich życie z małym dzieckiem. Przeważnie w tych wizjach są długie spacery po urokliwym parku z zachwyconym jazdą maluchem.
Co zatem zrobić, kiedy okazuje się, że nasze dziecko wyraźnie nie przepada za jazdą wózkiem?

Dziecko nie lubi wózka – rozwiązanie

Często zdarzają się dzieci, które nie lubią jeździć w wózku. Trudno coś na to poradzić i przekonać malucha do tej czynności. O ile w pierwszym okresie można ratować się noszeniem w chuście lub w nosidełku, z czasem, kiedy maluch robi się coraz cięższy, nie jest idealne rozwiązanie. Rozwiązaniem tym mogą być jednak trójkołowe rowerki dla dzieci od 1 roku (są także modele od 10 miesięcy).

Wybór najlepszego roweru

Jaki rowerek dziecięcy wybrać dla małego dziecka? Zdecydowanie modele 3 w 1 to najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci. Są to specjalnie wyposażone rowery, które rodzic może pchać jak wózek. Rączka pozwala bezpośrednio na skręt przedniego kola, przez co manewrowanie rowerkiem nie nastręcza żadnych trudności. Siedziska w takich rowerkach mają wysokie oparcie zapewniające maluchom wygodę. Bezpieczeństwo zapewniają specjalne pasy oraz czasem dodatkowo także pałąk. Zmęczone dziecko może oprzeć stópki na specjalnym podnóżku. Warto wybrać model ze specjalną budką jak w wózku lub baldachimem, który osłoni naszą pociechę przed słońcem.

Doświadczenia rodziców pokazują, że często jest to świetna alternatywa dla nielubianych wózków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowerki i pojazdy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.